דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
מדעים ביו-רפואיים (602)
 
החוג למדעים ביו-רפואיים כולל מגוון רחב של מסלולי התמחות, המשלבים באופן ייחודי מחקר ולימודים במדעי הרפואה והחיים, תוך שימת דגש על הבנת תפקוד מערכות גוף האדם במצבי בריאות וחולי. הלימודים הם לתואר שני (M.Sc) או שלישי (Ph.D) במסלול הישיר או הרגיל. הלימודים מכשירים את הבוגרים לתפקידי מחקר והוראה במוסדות אקדמיים, ועבודה ומחקר בתעשיות עתירות ידע, בתי חולים ומערכות בריאות.
תחומי ההתמחות מתפרשים מהבנת הצופן הגנטי ותרגומו, לתהליכי התפתחות מהשלבים המולקולריים-תאיים ועד ליצירת הגוף השלם, וכלה בהבנת תפקוד התא הבודד ומערכות הגוף. מגמות ההתמחות בחוג למדעים ביו-רפואיים מפורטות לעיל. פירוט שמות החוקרים על-פי סדר המגמות ראו להלן:
 
מתוך רצון לחשוף סטודנטים למחקר מדעי בקמפוס עין כרם החליט החוג למדעים ביו-רפואיים לבנות שתי תוכניות חדשות ללימודים מתקדמים, מוסמך ודוקטור.
 
התוכנית האחת נקראת: "פרחי מחקר", והיא מיועדת לתלמידים מצטיינים, שבתום השנה הראשונה למוסמך יעברו לדוקטורט במסלול הישיר.  לתוכנית זו ייבחרו כעשרה סטודנטים  - ואולי מעט יותר (ראו פרק "פרחי מחקר" בסמוך למגמות ההוראה).
 
התוכנית השנייה נקראת: "תגליות", ומטרתה לאפשר למספר גדול יותר של בוגרים להמשיך ללימודי מוסמך. הרעיון הוא לחשוף את הסטודנטים למחקר, גם את אלה שסיימו תואר בוגר בציון שעד כה לא זיכה אותם במלגה. חשיפה זאת תאפשר לגלות את אותם תלמידים שרוצים ומסוגלים להמשיך לדוקטורט.
 
"תגליות" -  מסלול לימודים לתואר שני בחוג למדעים ביו-רפואיים:
לתוכנית זו יתקבלו, על פי ראיון אישי, סטודנטים אשר צברו בתואר הבוגר ציון  84 ומעלה. לסטודנטים שיעמדו בקריטריונים ויתקבלו למוסמך, תוענק מלגה בגובה של 200% על פי חלוקה פנימית של75%  מהפקולטה ו - 125%  מהמנחה (שיתחייב על כך מראש). סטודנטים בתוכנית זו, שיבחרו להמשיך ואף יתקבלו למסלול הישיר לדוקטורט, או סטודנטים שיסיימו תואר מוסמך בהצלחה  ויתקבלו ללימודי דוקטורט, ימומנו במלגות מחייה ומשרות על פי המדרג וההיצע שהיה מקובל עד כה.
 
תלמידים שמעוניינים להמשיך בלימודי המוסמך, וממוצע ציוניהם לתואר נמוך מ-84, יבדקו את תנאי הקבלה לתואר המוסמך על פי הפירוט במגמות השונות של החוג למדעים ביו-רפואיים. תלמידים אלה אינם זכאים למלגת פקולטה, אלא למלגה מהמנחה בלבד.
הרשמה
website by Bynet Software Systems