דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
תואר דוקטור PhD
בשנת 1996, קבוצת הסטודנטים הראשונה החלה את לימודיה לקראת תואר דוקטור בבית הספר לריפוי בעיסוק של הדסה והאוניברסיטה העברית, ובכך הבטיחו את מקומה של ישראל בחזית פיתוח הריפוי בעיסוק ומדע העיסוק בעולם. בית הספר גאה בכך שבכל רגע נתון, יש לו יותר משמונה סטודנטים לתואר דוקטור בשלבים שונים של לימודיהם.
השלמת התואר מעניקה למועמד תואר דוקטור בריפוי בעיסוק והבוגרים מבצעים מחקרים בתחומים שונים ומגוונים. דרך מחקר ותרומה אקדמית, בוגרי תכנית זו ממשיכים להשפיע באופן משמעותי על קידום המקצוע ומסייעים לשמר את מקומה של ישראל בפיתוח הריפוי בעיסוק בעולם.
תכנית הדוקטורט
מועמדים לתכנית נדרשים לצבור 12 נקודות זכות, הכוללות קורסים המכוונים להרחבת הידע שלהם בתחום המחקר בנוסף לקורסים ספציפיים המספקים כלים נחוצים לביצוע מחקרם. סטודנטים לדוקטורט צריכים מנחה אחד או יותר לתזה שלהם, על פי תחום המחקר שלהם. הפיקוח על הסטנדרטים האקדמיים נעשה על ידי מינוי ועדה מלווה לסטודנטים במהלך המחקר. תקופת הזמן הממוצעת הנדרשת להשלמת תזה לתואר דוקטור היא חמש שנים בקירוב.
בשנים האחרונות, בית הספר הציג מסלול דוקטורט ישיר למספר מצומצם של סטודנטים מצטיינים. מסלול זה מאפשר לסטודנטים אלה להמשיך באופן ישיר מלימודי התואר השני ללימודי דוקטורט, ללא צורך בהצגת תזה של תואר המוסמך. בשנה השניה ללימודי המאסטר שלהם, סטודנטים אלה נדרשים לעבור בחינה בעל-פה אשר מעניקה להם את התואר השני. לאחר מכן, הם נדרשים לעבור בחינה נוספת בה הם מציגים תכנית של הצעת המחקר שלהם. לאחר שהם עוברים את שתי הבחינות, ניתן להם אישור להמשיך ללימודי הדוקטורט. סטודנטים במסלול הדוקטורט הישיר נדרשים להשלים 32-33 נקודות זכות של המסלול המחקרי בתואר המוסמך בנוסף ל-12 נקודות הזכות של לימודי הדוקטורט.
website by Bynet Software Systems