דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
דר' לרוקחות קלינית
לימודים לתואר ד"ר ברוקחות קלינית (Pharm.D.)
 
תוכנית לימודי ה-Pharm D  מיועדת לשדרג את הרמה המקצועית ברוקחות קלינית.
 
משך התוכנית
הלימודים נמשכים על פני 6 סמסטרים (108 נ"ז). בשנתיים הראשונות יינתנו קורסים בהיקף של 66 נ"ז (מיומנויות בסיסיות ברוקחות קלינית, טוקסיקולוגיה מתקדמת של תרופות, טרטולוגיה קלינית, הערכות כלכליות ברפואה, פרמקותרפיה מתקדמת, ביוסטטיסטיקה, ניתוח מידע תרופתי, מיומנויות בתקשורת בינאישית, ניסויים קליניים, סמינריון קליני) ושנה השלישית ובה התמחות בטיפול רוקחי, והמשך הסמינריון הקליני.
 
תנאי קבלה
התוכנית מסתמכת על ההכשרה המקצועית שניתנה במסגרת לימודי הבוגר ברוקחות (סה"כ 4 שנים, שלוש וחצי שנים פלוס סטאז' של כחצי שנה) המספקים את לימודי היסוד במדעי הטבע, מדעי הרוקחות והביו-רפואה ועל כן מוגבלת לבעלי תואר בוגר ברוקחות.
 
מספר התלמידים
התוכנית מיועדת למספר מצומצם של תלמידים והתכנון הראשוני הוא- 15 תלמידים מדי שנה. לכן תלמידים בעלי תואר מוסמך ברוקחות קלינית )מר"ק) כפי שיפורט בהמשך.
 
תזה
בתוכנית יושם דגש על לימודים תיאורטיים ומעשיים ברוקחות קלינית, וכן על הכשרת הרוקח הקליני לחשיבה מחקרית. לצורך כך התוכנית כוללת ביצוע מחקר (תזה) בנושאים הקשורים בטיפול תרופתי. הקוריקולום המוצע מותאם להכשיר את הרוקח לתפקידיו המקצועיים העכשוויים והעתידיים שהם כאמור בעלי אוריינטאציה קלינית.
 
דגש על לימוד פעיל והתנסותי
בתוכנית הלימודים מושם דגש על לימוד פעיל באמצעות ניתוח מקרים של חולים כנהוג בלימודי הרפואה.
 
סגל
מנהל התכנית: פרופ' אמנון הופמן
 
פרופ' שמעונה יוסלסון סופרסטיין
 
 
 
website by Bynet Software Systems