דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
תואר מוסמך בבריאות ציבור וטרינרית (MVPH)
 
הלימודים מתקיימים בקמפוס הפקולטה לרפואה, עין כרם ובקמפוס הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה ע"ש רוברט ה. סמית  ברחובות.
תואר שני בבריאות ציבור וטרינרית (Master of Veterinary Public Health- MVPH) הינה תכנית משותפת של בית הספר לרפואה וטרינרית, בית הספר לבריאות הציבור, בית הספר לתזונה והחוג לכלכלה חקלאית בפקולטה לחקלאות.
מטרות התכנית
בעלי חיים נמצאים בקרבתו של האדם אם כחיות מחמד, אם כמקור מזון ואם כשכנים הדרים בכפיפה אחת עמו. קרבה זו למרות שנושאת תועלת רבה לאדם, מהווה גם איום על בריאותו, בעיקר עקב הסכנה למעבר של מחוללי מחלה וזיהומים סביבתיים ומציבה אתגר מוסרי בכל הקשור לשמירה על רווחתם של בעלי-החיים. בעולם גובשה התפיסה כי וטרינרים העוסקים במהלך לימודיהם בתחומי הפתולוגיה, המיקרוביולוגיה ורווחת בעלי החיים הם המתאימים ביותר למלא תפקידי מפתח בשמירה על בריאות הציבור ופיקוח על שרשרת יצור המזון מן החי. אולם, בשל היעדר הכשרה מתאימה בבתי-הספר לרפואה הווטרינרית בנושאים הקשורים לבריאותו של האדם, הועלה הצורך בלימוד של עקרונות אלו באמצעות מומחים לבריאות הציבור. התכנית אשר הוקמה על מנת למלא צורך זה מיועדת לבוגרי לימודי רפואה וטרינרית בארץ ובעולם. מטרתה היא להקנות ידע באפידמיולוגיה, סטטיסטיקה, כלכלה, שיווק בריאות, ארגון ומנהל ותברואת מזון לרופאים וטרינרים.
מגמות הלימוד
משך התכנית – שנתיים. השנה הראשונה נערכת ברובה בבית הספר לבריאות הציבור בפקולטה לרפואה בעין כרם. השנה השנייה נערכת ברובה בפקולטה לחקלאות ברחובות ובבית הספר לרפואה וטרינרית בקמפוס בית-דגן.
 התכנית כוללת שני מסלולים:
  1. מסלול מחקרי (עם תזה) אשר יחייב לימודים בהיקף של 35 נקודות זכות + כתיבת תזה.
  2. מסלול שאינו מחקרי (ללא תזה) אשר יחייב לימודים בהיקף של 47 נקודות זכות.

 

דרישות לקבלת התואר

במסלול המחקרי – 65% ציוני הקורסים, 35% התזה.

במסלול הלא מחקרי – ממוצע משוקלל של ציוני הקורסים.

 

 

תנאי קבלה
נדרש ציון 80 לפחות בתואר רפואה וטרינרית 
מספר המתקבלים למוסמך מוגבל בהתאם ליכולת הקליטה של החוג, ולפיכך עמידה בממוצע הציונים כפי שפורט לעיל אינה מבטיחה קבלה. ביה"ס שומר לעצמו את הזכות לקיים בחינות קבלה מתאימות. ועדת קבלה תחליט סופית על קבלתם של המועמדים.
website by Bynet Software Systems