דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
ברוכים הבאים לתא הבוגרים
הצג הזנת RSS
  • ‏בחודש יוני של אותה שנה גורלית בחיי עם ישראל, 1948, סיימתי את לימודי בבית-הספר ‏היסודי 'תל נורדאו'. אז עוד לא שיערתי כי שנה זו תהיה גורלית פי כמה לגבי, בשל מותו בטרם עת של אבי, באוקטובר, אותה שנה.
  • המטרה הרפואית העיקרית של הפריה חוץ גופית ושל החדרת עוברים לרחמה של האישה היא טיפול בעקרות הנגרמת מפגיעה מכנית בתפקוד החצוצרות. בשלושים השנים האחרונות ההפריה החוץ גופית נחשבת לגישה היעילה ביותר בטיפול בבעיות עקרות הגבר, אפילו במקרים הקיצוניים והקשים ביותר.
  • על אף שפרופ' צונדק נחשב היה לחוקר בעל שם עולמי בגרמניה. ובעיקר באוניברסיטה בה לימד האוניברסיטאי שָריטֶה בברלין. בשנת 1933, עם עליית הנאצים לשלטון. גורש צונדק מכל המשרות הרמות בהן נשא עד אז. הוא עזב את גרמניה ניסה מזלו בשבדיה, שם התנגדו לבואו ולבסוף הגיע לארץ ישראל, למרות שמשפחתו לא הייתה ציונית.
  • הוריו של בני דרנגר, אריה ומרים שרדו את השואה. איבדו את רב המשפחה שלהם במשרפות. סיפורו האישי של בני הוא סיפורם של רבים הנקראים 'דור שני לשואה'. אלה גדלו והתחנכו בצל החוויות הקשות שעברו הוריהם, בימי המלחמה הנוראה ההיא באירופה. הוריו של בני דרנגר כבר מזמן לא איתנו. אבל הוא מספר את סיפורם כאילו קרו הדברים כעת.כאילו הוא עצמו חווה אותם. בכל מייצג פרופ' דרנגר את המשמעות של היותו 'דור שני לשואה'. החיים בצל הורים שניצלו מאימי השואה, הופכים את בניהם לשותפים לסיפורם.
  • נדמה כי סיפור חייו של ד"ר יצחק שנקר, הוא סיפורה של אומה שניסתה לקום מהמשרפות להקים בית לאומי לעצמה. הוא ששרד את המלחמה המנוס מהגרמנים נפל חלל במלחמת הקיום כאן על אדמת ארץ ישראל.izhsen.png יצחק שנקר (22 באוגוסט 1889 - 13 באוקטובר 1948) היה מראשוני הכירורגים בחיל הרפואה. מעוטר עיטור לוחמי המדינה. נולד בקרקוב ולמד רפואה והשתלם בכירורגיה בבית הספר האוניברסיטאית בווינה. במלחמת העולם הראשונה התגייס לצבא האוסטרי בדרגת סרן וזכה לאותות הצטיינות על הצלת פצועים.ב-1927 חזר לקרקוב והתמנה למנהל המחלקה
website by Bynet Software Systems