דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
מועמדים

 

סיעוד- קריירה עם עתיד

לומדים סיעוד  

אחת מזכויות היסוד של כל אדם בחברה דמוקרטית הינה הזכות ליהנות מבריאות אופטימאלית, הניתנת להשגה גם באמצעות שרותי הבריאות בהם סיעוד הינו מקצוע חיוני. אכן, בידנו אחריות רבה לעזור לבני אדם להשיג בריאות טובה יותר על ידי השתתפות פעילה בתכנון, בארגון והפעלה של שרותי בריאות. העשייה הסיעודית כרוכה בעבודה עם יחידים על פני כל טווח של מעגל החיים ושל קבוצות וקהילות הממוקדים בשלבים השונים של הרצף בריאות-מחלה.
 
מקצוע הסיעוד מיועד לרווחת האדם בבריאות ובחולי ומהווה אתגר אינטלקטואלי ורגשי לעוסקים בו. מקצוע זה מתאים לאנשים האוהבים לעבוד עם בני אדם ולעזור לזולת – נתינה שמעשירה מעל ומעבר לגבולות התפקיד המוגדרים.
 
המקצוע מבוקש בארץ ובעולם וכולל תחומי עשייה מגוונים (בבתי החולים ובקהילה) המשלבים מיומנויות אנושיות, אקדמיות, טכנולוגיות וניהוליות.
 
מאז 1918 כאשר ארגון נשים ציוניות "הדסה" באמריקה הקים ביוזמתה של הנרייטה סאלד, את בית הספר לאחיות הראשון בארץ, מאיישים מאות מבוגריו תפקידי מפתח במערכות הבריאות בארץ.
 
כיום ביית הספר לסיעוד לסיעוד בהדסה מכשיר את הלומדים בו לתואר ראשון ( מאז 1975 תוכנית הבוגר - BSN ), לתואר שני (תוכנית מוסמך - MSN) ולתואר שלישי (PhD) מאז 2017. 
 
ב- 1981 וב- 1984 סונפו בתי הספר לסיעוד "אסף הרופא" ו"קפלן" כשלוחות של בית הספר.
 
תוכנית הלימודים האקדמית לסיעוד יצירתית ומאתגרת וכוללת מדעים פיזיקליים והתנהגותיים אשר מטרתם לפתח בסטודנט רגישות לצרכי האדם מחד, ויכולת לחשיבה אנליטית מאידך. כמו כן היא משמשת כבסיס ללימודי המשך במסגרת אקדמית.
במהלך הלימודים מושם דגש על פיתוח חשיבה ועבודה עצמאיים, חשיבה ביקורתית שיטתית ועשייה מבוססת ראיות.
 
ב- 2001 הושקה תוכנית לתואר מוסמך במדעי הרפואה, של סיעוד קליני מתקדם, (MsN) הכוללת שלושה מסלולי התמחות בסיעוד המבוגר: סיעוד אונקולוגי, סיעוד הקשיש וסיעוד במצבים כרוניים וחריפים (טיפול נמרץ). לאור זאת, בית הספר מטפח צוות ובוגרים בעלי תואר שני ושלישי אשר הניב מידה מרשימה של מחקרים ישראליים ובינלאומיים בתחום הסיעוד.
 
אצלנו :
התכנית מאפשרת העשרה בתחומי עניין אישיים באמצעות יחידות לימוד עצמי ויחידות סמינריוניות נבחרות .ומעודדת ליצירתיות קלינית ואקדמית
השייכות של בית הספר לסיעוד לאוניברסיטה העברית כחלק מהפקולטה לרפואה שהיא מהטובות והידועות בעולם, ולבית החולים "הדסה", מבטיחה סגל הוראה הכולל את מיטב המומחים בתחומם בבתי .הספר לסיעוד, בפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית ובשרותי הבריאות
 
 

לפרטים: טלפון 02-6777141 פקס:02-6777386

דואל: student@hadassah.org.il

www.hadassah.org.il/schools/nurses

                                                                                                                              
סיכוי.jpg                                       רישום.jpg      

קישור לתכנית לימודים
לוגו בית הספר לסיעוד
website by Bynet Software Systems