דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
Skip Navigation Linksבית ספר לרוקחות > עברית > המדור ללימודי המשך
המדור ללימודי המשך
 
הקורסים המוצעים בשנת תשע"ח:
"קורס קנביס רפואי"
 
המדור ללימודי המשך ברוקחות בשיתוף המרכז הבינתחומי לחקר קנבינואידים של האוניברסיטה העברית שמחים לבשר על פתיחתו של קורס קנביס רפואי.
תכני הקורס מבוססים על תכנית ההכשרה הלאומית לרופאים של משרד הבריאות למתן טיפול באמצעות קנביס רפואי Medical Grade .
נושאים עיקריים: הדרך למדיקליזציה, הספר הירוק, מחקרים בעבר ובהווה, חוק ומשפט, בוטניקה, פרמקולוגיה ופרמקוקינטיקה של מוצרי קנביס, סטנדרטים לגידול, יצור, הפצה ואבטחה, תופעות לוואי, התמכרות, התאמת סוג הטיפול והמינון למטופל, ההתנהלות בבית המרקחת, הדרכת החולה ועוד...
היקף: 9 מפגשים, 36 שעות אקדמיות
זמני הרצאות: ימי שני, בין השעות 17:00 – 20:30  בתקופה 23 אוקטובר – 18 דצמבר 2017
קהל יעד: רוקחים, מקצועות הרפואה וכל המתעניין בנושא
מיקום: אודיטוריום, הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה, רח' בני אפרים 218, נאות אפקה, תל אביב.
ריכוז אקדמי: פרופ' שמעונה יוסלסון-סופרסטיין וד"ר יוסי תם
עלות: 2000 ש"ח (1900 ש"ח לזכאים להנחה)
 
סילבוס עדכני יפורסם בקרוב
להרשמה לחץ/י כאן
 
 
הקורס יתחיל בינואר 2018, יכלול 20 מפגשים בני 4 שעות (80 שעות), יתקיים במכללה להנדסה באפקה. הקורס בשיתוף ובאישור משרד הבריאות ובהתאם לתקנת מרשם רוקח שנכנסה לתוקף באוגוסט 2014 והתיקון לתקנה בספטמבר 2016. רוקח בעל ניסיון של 5 שנים המעוניין בהרשאה אישית למתן מרשם יידרש, לאחר שהשתתף בקורס, לעבור בהצלחה את הבחינה. בקורס יושם דגש על נוהלי רישום ותיעוד, אינטראקציות בין תרופות, בדיקות מעבדה, פרמקולוגיה קלינית של התרופות הרלוונטיות ועל טיפול תרופתי בקבוצות אוכלוסייה מיוחדות. המרצים הינם רופאים בכירים ורוקחים קליניים מנוסים. הקורס יכלול גם הדגמה מעשית של התחברות לתיקי חולים מהקופות השונות, דליית המידע הדרוש לתשאול החולה ולמתן יעוץ רוקחי. הדגש יהיה על בעיות מתרופות ועל החלטות האם לתת מרשם רוקח או להפנות לרופא המטפל.
מספר המשתתפים בקורס מוגבל.
הקורס מיועד הן לרוקחים שירשמו מרשמי המשך לחולים כרוניים והן לרוקחי דלפק שיוכשרו בו לרשום מרשם ראשוני של תרופות מרשימה מוגדרת למצבי מחלה אקוטיים וברורים.
 
הקורס יתחיל בינואר 2018, ימשך על פני 20 מפגשים בני 4 שעות (80 שעות) ויתקיים במכללה להנדסה באפקה. הוא יכלול הרצאות מהיבט היצרן/ החברה הרושמת בנושאים כגון: פרקטיקה של רישום, תיק הרישום, יציבות, עלונים, רישום גלובאלי, סימון חומרי אריזה, רישום אמ"ר, פרסום ושיווק, ניסויים קליניים, רישום קוסמטיקה ותוספי תזונה, ,QP QPPV  וכן הרצאות של אנשי מחלקת הרישום, המחלקה לניהול סיכונים והמכון לביקורת ותקנים של משרד הבריאות בנושאים כגון: עדכונים בנהלי רישום, רישום ביוסימילאר, רישום תכשירים גנריים, נושאים שנדונו בבתי משפט, עדכונים של עלונים ומידע לציבור בעקבות אירועים או הנחיות בינלאומיות, פרמקוויגילנס בראי משרד הבריאות, פרקטיקה של פרמקוויגילנס, PSUR, תקשורת בפרמקוויגילנס, הקשר בין איכות ובטיחות בראי משרד הבריאות.
 
רוקחות אונקולוגית- היבטים קליניים ומעשיים"
 
הקורס יתקיים בירושלים במהלך 2018 ויהיה פתוח לרישום לרוקחים מהמגזרים השונים. נא הבטח מקומך בקורס.
סילבוס עדכני, הרשמה ותשלום:  יפורסם בקרוב
 
לפרטים נא לפנות ל-:
נופר דלל
בית הספר לרוקחות, המדור ללימודי המשך
האוניברסיטה העברית בירושלים
טלפון: 02-6757125;
פקס: 02-6757252
הרשמה ופרטים נוספים: http://pharmcontinuingedu.ekmd.huji.ac.il
 
 
 
 
 
 
 
 
 
​​
עובדת מעבדה
כלי מעבדה
website by Bynet Software Systems