דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
Skip Navigation Linksבית ספר לרוקחות > עברית > דף הבית > דבר מנהל בית הספר
דבר מנהל בית הספר
דצמבר 2018
 
ברוכים הבאים לאתר בית הספר לרוקחות של האוניברסיטה העברית בירושלים.
ענף הפתוח והשימוש בתרופות משתכלל ומואץ והיצע התרופות הולך וגדל ביחד עם מורכבות השימוש בהם. כניסתם של התרופות הביולוגיות המבוססות על חלבונים וחומצות גרעין, שילוב של תרופות בהתקנים רפואיים, פתוח מערכות מתן מתקדמות לתרופות, השימוש במספר רב של תרופות בו זמנית כתוצאה מעליה בתוחלת החיים והתאמה אישית של תרופות,  מחייבים הכשרה מתאימה של הרוקח. הרוקח הקהילתי משמש יועץ ומומחה לשימוש מיטבי בתרופות והרוקח הקליני משולב בצוות הטיפול בחולים בבתי החולים. תעשיית הביוטכנולוגיה ופתוח התרופות וההתקנים הרפואיים בארץ נמצאת בתנופה ומשוועת למדענים בעלי ידע במגוון רחב של תחומים כמו כימיה, ביולוגיה, פרמקולוגיה ורוקחות הנלמדים בבית הספר. בית הספר המכשיר רוקחים לתפקידים השונים ער לשינויים ומתאים את תכניות הלימודים כך שבוגריו יובילו את השינויים לטובת רפואה טובה יותר ופתוח ענף התרופות והביוטכנולוגיה בארץ.  
 
בית הספר לרוקחות מכשיר רוקחים בעלי תואר בוגר (B.Pharm) הזכאים לרישיון ממשרד הבריאות לעסוק במקצועות הרוקחות בבתי המרקחת, המוסדות הרפואיים ותעשיית התרופות. בבית הספר תכניות ללימודי מוסמך M.Sc.)) ודוקטור (Ph.D.) בתחומי הפרמקולוגיה, הכימיה התרופתית והרוקחות ותכנית ייחודית ללימודי דוקטור ברוקחות קלינית (Pharm D) .
 
בוגרי בית הספר מהווים את שדרת הרוקחים בבתי המרקחת הקהילתיים והמוסדיים ברחבי הארץ, ומשולבים בבתי החולים, במוסדות המחקר ותעשיית התרופות  והביוטכנולוגיה.
הנהלת בית הספר שמה לעצמה יעד להגדיל משמעותית של מספר בוגרי בית הספר ע"י צמצום הנשירה במהלך הלימודים, עידוד מעבר ללימודי רוקחות של סטודנטים שהחלו את לימודיהם לתואר במדעים, עידוד למודי הסבה לרוקחות לבעלי תארי בוגר במדעים ופתיחת תכניות ללימודי תואר כפול לסטודנטים הלומדים לתואר במדעים וחפצים להשלים במקביל למודי בוגר ברוקחות.
 
אנו מזמינים אתכם ללמוד יותר באתר זה על מגוון תכניות ההוראה והמחקר המוצעות בבית הספר לרוקחות של האוניברסיטה בירושלים וליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים על אפשרויות הלימודים והמחקר.
 
שלכם,
 
אבי דומב
 
 
 
             
website by Bynet Software Systems