דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
Skip Navigation Linksבית ספר לרוקחות > עברית > דף הבית > דבר מנהל בית הספר
דבר מנהל בית הספר
נובמבר 2014
ברוכים הבאים לאתר בית הספר לרוקחות של האוניברסיטה העברית בירושלים.
בית הספר לרוקחות של האוניברסיטה העברית בירושלים הינו מוקד ידע ייחודי ובולט בנושא הפיתוח התרופתי על כל גווניו ומרכז למצוינות אקדמית. בית הספר הוא המוסד היחיד בארץ המעניק חינוך והכשרה של  רוקחים ואנשי מדע במכלול התחומים של מדעי התרופה ברמות לימודי הבוגר, המוסמך ולימודי התואר השלישי ברוקחות (Ph.D.) וברוקחות קלינית (Pharm D).
 
בוגרי בית הספר ממלאים בתפקידים רבים ומגוונים באקדמיה, במגזר הפרטי והמוסדי, בתעשייה הרוקחית ובתעשייה הביוטכנולוגית. אנשי סגל, חוקרים ומורים מהטובים ביותר מובילים את המחקר וההוראה. בית הספר גאה בחוקריו ובחתן וכלת פרס ישראל שהתברך בהם.
 
בבית הספר לרוקחות מתקיים מחקר בסיסי ויישומי בפתוח תרופות. הוא כולל מספר תחומים: כימיה על כל גווניה, פרמקולוגיה קלאסית ותאית, מדעי הרוקחות והרוקחות הקלינית. תחומים אלה משלימים זה את זה, והשילוב הייחודי ביניהם, כמו גם שמירת החופש האקדמי ומתן תנאים נאותים למחקר, הינם במוקד חזון בית הספר ונתפסים כהכרחיים לקדום המחקר בתחום. ביה"ס לרוקחות מחזיק ב-25% מכלל הפטנטים של האוניברסיטה העברית. מוצרים רפואיים רבים שמיטיבים עם החולים פותחו ע"י חוקרי ביה"ס לרוקחות והביאו יוקרה ותהילה לאוניברסיטה העברית ולמדינת ישראל. בשנים האחרונות בית הספר קלט מספר גדול של מדענים צעירים שמחקרם מצוי  בחזית המדע והם המובילים את הדור הבא בפיתוח תרופות.
 
בית הספר משקיע משאבים ואמצעים על מנת לשמור על מצוינות ההוראה של מוריו. תכניות הלימודים מתעדכנות באופן שוטף ואנו גאים ברמת ההוראה הגבוהה והמתקדמת שלנו. תכנית ההוראה של בית הספר מכינה את בוגריו להשתלבות והמשך לימודים בפיתוח תרופות ומחקר בסיסי בתחום, כמו גם ב בפעילות הקהילתית והייעוץ התרופתי. לתפיסתנו, הרוקח משמש כיום, יותר מתמיד, כחוליה המקשרת בין הצבור הרחב ועולם הבריאות והתרופות משום כך, החינוך הרוקחי הקליני והקהילתי משמעותי היום יותר מתמיד. בוגרי בית הספר שלנו הינם המקצועיים ביותר בתחומם ופועלים בקהילה כיועצים, מחנכים ומובילי ידע.
           
אנו מזמינים אתכם ללמוד יותר באתר זה על מגוון תכניות ההוראה והמחקר המוצעות בבית הספר לרוקחות של האוניברסיטה בירושלים וליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים על אפשרויות הלימודים והמחקר.
 
שלכם,
 
פרופ' רוני כהן
 
             
פרופ רון כהן
website by Bynet Software Systems