דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
PharmD2014
בשעה טובה התקיים השבוע טקס חלוקת תארי דוקטור ברוקחות קלינית ל 15 מסיימי התוכנית, זהו המחזור השלישי. הדוקטורים החדשים, כבר פזורים בשטח במחלקות בבתי חולים, במרכזי בריאות קהילתיים, במשרד הבריאות ובחברות תרופות.
11 מהמסיימים למדו במסלול הרגיל תלת שנתי שכולל התמחות בטיפול ליד מיטת החולה, השתתפו בסמינריונים במקצועות הרלבנטיים וכן השתלמות פרטנית במחלקה (או שתיים). בנוסף, כל תלמיד ביצע עבודת מחקר בהיקף נרחב, שהקנתה למסיימים יכולות לבצע מחקר בנושאי טיפול תרופתי בקליניקה.
4 מסיימים נוספים, שהגיעו ללימודים עם תואר מוסמך ברוקחות קלינית, עברו מסלול לימודים בן שנתיים.
כל המסיימים הינם כוח רוקחי מעולה, הן בגין יכולות ומוטיבציה אישית נהדרת, והן בגין ההשקעה וההתנסות בלימודים.
תוכנית הלימודים, מבוססת גם על הפריה הדדית תוך חשיפת התלמידים לאתגרים מקצועיים והכוונתם, התוכנית מצליחה להביא את הבוגרים לרמת מצוינות גבוהה ממש. אנו למדים על מצוינותם של בוגרינו מהתגובות הנלהבות שאנו מקבליים מהשטח, מהמעסיקים ומאנשי הצוות הרפואי שנחשף אליהם.
עד כה הוענק התואר דוקטור ברוקחות קלינית PharmD ל 39 רוקחים  (כולל הבוגרים השנה). סך כל תלמידי התוכנית שנמצאים בשלבים שונים של לימודיהם הינו 40 תלמידים, כשהשנה סיימו את שנה א' בתוכנית 17 תלמידים.
התוכנית מתגבשת יותר עם הזמן, תוך קליטת סגל נוסף. הסגל העיקרי שלנו מורכב מפרופ' שמעונה. יוסלסון-סופרטיין, האחראית על ההתנסויות הקליניות בתוכנית, ד"ר שרה אייל, האחראית על עבודות המחקר בתוכנית. איש הסגל הנוסף האחרון שנקלט הוא ד"ר אילן מתוק, שמוסיף את הממד של פארמקו-אפידמיולוגיה ללימודים וכן מסייע בנוסף בקורסים השונים. ראוי גם לומר תודה למג"ר אירה צ'רניאקוב, שמרכזת את כלל הפעילות ההתנסותית, ואת סדר היום בתוכנית, מידי שנה, שעוזרת לי בניהול התוכנית.
חשוב להדגיש גם את התרומה של צוות המדריכים הקליניים בעיקר ד"ר ברוריה הירש-רקח, ד"ר רים מצארוה, ד"ר עמיחי פרלמן, ד"ר רגינה לשם וד"ר אהוד הורוביץ שמדגימים בשטח את הפעילות המקצועית של הרוקח הקליני לעמיתיהם, וזוכים לתגובות נלהבות מהצוות הרפואי.
כמו כן, תודות לפרמקולוגים הקליניים פרופ' יוסף קרקו ופרופ' מוטי מושקט, שמעבירים את הסמינריון הקליני ביד רמה תוך נתינה עצומה של ידע, ניסיון ואהבה.
ברכותינו למקבלי התואר PharmD במחזור השלישי ואיחולים להצלחה מקצועית בהמשך הדרך. הצלחתם היא הצלחתנו.
 
ללוגו של החוג לרוקחות קלינית ו20 תמונות קטנות של מקבלי התואר וסגל החוג
website by Bynet Software Systems