דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
דבר המנהל
שלום רב!
עם פתיחת הסמסטר השני אני מתחילה את כהונתי כמנהלת בית הספר. אני נכנסת לנעליים הגדולות של כל קודמי שחזו, בנו וחיזקו את בית הספר לבריאות הציבור הראשון בישראל. תודתי העמוקה לפרופ' יהודה ניומרק על שלוש וחצי שנים של עשיה, מנהיגות ויציבות.
בית הספר שלנו הכשיר מעל-800 בוגרים מ-90 מדינות בעולם בתוכנית הבינלאומית ויותר מ-1200 בוגרים מקומיים בתוכנית הישראלית. בוגרינו תופסים עמדות בכירות במערכת הבריאות בארץ ובעולם וכן עמדות מפתח באקדמיה. אנו (פרופ יהודה ניומרק, דר מורין מלוואני ואני) חזרנו לפני זמן קצר מכנס בוגרי התוכנית הבינלאומית שהתקיים בניגריה. התפעלנו מההשפעה הרבה של בוגרינו במדינות בהן הם פועלים למרות המשאבים המועטים העומדים לרשותם והיעדר תנאים בסיסיים כמו מים נקיים ומקורות חשמל מובטחים. כולם מכירים תודה על הזדמנות שניתנה להם ללמוד בבית ספרנו ולחולל שינוים בארצם.
בתקופה הקרובה בית הספר שלנו עומד בפני אתגרים רבים. ישנה תחרות רבה בשוק עם צמיחה של בתי ספר לבריאות הציבור ותוכניות במנהל מערכות בריאות במספר רב של אוניברסיטאות ומכללות. מוטל על בית הספר שלנו להמשיך ולהיות המוביל, האיכותי והחדשני ביותר. אנו גאים בתוכניות הוותיקות שלנו כמו ה-MPH וה-IMPH כמו גם בתוכניות החדשות יותר – ה-MSc ה-MHA, וה-MVPH. השנה אנו נרגשים עם פתיחת ההתמחות החדשה בתוך ה-MPH בבריאות וסביבה . בטוחני שעל ידי הקפדה על מצוינות ורמה גבוהה תוך דאגה לצרכי התלמידים נוכל לשרש ולבנות את כל תוכניות בית הספר ולתת מגוון אפשרויות לבחירת תוכנית מתאימה לתלמידים הבאים מרקעים שונים.
בית הספר אמור לעבור בחודשים הבאים תהליך הערכה ע"י המל"ג. לשמחתנו עברנו לפני כשנה וחצי קבלנו אקרדיטציה בינלאומית של APHEA (הארגון האירופי להכרה אקדמית של בתי ספר לבריאות הציבור), תהליך שהכין אותנו לאתגר הנוכחי. התהליך של הכנת הדו"ח למל"ג מהווה הזדמנות נוספת להתבונן פנימה, ללמוד על עצמנו ולהשתפר.
אתגר נוסף העומד בפני בית הספר הוא שמירה של המסה הקריטית של חוקרים ומורים. בשנה החולפת התברכנו בהצטרפותם של שני חוקרים צעירים ומוכשרים – דר' שי כרמי ודר' רענן רז. אנו בטוחים שיצליחו ומתפללים שכן ירבו!
כמו כל מוסד לימודי מתקדם, בית הספר חייב לחדש ולהתחדש. אנו מחויבים לפעול לעדכון שיטות ההוראה תוך ניצול טכנולוגיות חדשות, והידע הנצבר אודות שיטות לימוד שונות המותאמות לסטודנטים ולקורסים השונים.
בית הספר היה תמיד מעורב ומשפיע בתחומים של קידום בריאות ובקביעת מדיניות בריאות בשטח, ואני תקווה שמסורת זו תימשך ושנוכל להוסיף ולהשפיע הן מקומית והן בזירה הבינלאומית, ולחשוף את התלמידים שלנו לתחומי העשייה בבריאות הציבור.
אני בונה על השיתוף הפעולה וההירתמות של כולם – תלמידים, מורים, אנשי מנהל וחוקרים. יחד נבטיח שבית הספר לבריאות הציבור שלנו יהיה המוביל והמשפיע באזור כולו.
בהצלחה לכולנו!
פרופ' אורה פלטיאל, MDCM, MSc, FRCPC
מנהלת בית הספר
פרופסור אורה פלטיאל מנהלת בית הספר לבריאות הציבור
סמל של בית הספר לבריאות הציבור
website by Bynet Software Systems