כניסה

תואר דוקטור (PhD)​​

עקרי התכנית

תכנית הדוקטורט בריפוי בעיסוק נועדה לסטודנטים המכוונים עצמם לקריירה באקדמיה ואשר המעוניינים לערוך מחקר מעמיק בתחום הקשור לריפוי בעיסוק ושיקום. הסטודנטים משתלבים במעבדות המחקר של אחד/ת מחברי/ות הסגל הבכיר של בית הספר לריפוי בעיסוק. המתעיינים צריכים לפנות לאחד/ת מחברי/ות הסגל של בית הספר לריפוי ולמצוא מנחה באחד מנושאי המחקר המגוונים הנערכים בבית הספר (ראה לשונית מחקר) קודם שנרשמים. ההרשמה מותנית באישור איש/ת סגל להנחות את הסטודנט/ית. תכנית הדוקטורט נמשכת 5 שנים וכוללת קורסים וכן ביצוע מחקר חדשני ומקיף. השלמת התואר מעניקה לסטודנטים תואר דוקטור בריפוי בעיסוק (PhD). בוגרי/ות תכנית זו משתלבים במסגרות אקדמיות ו/או בעמדות מפתח קליניות. המחקר שלהם/ן משפיע באופן משמעותי על קידום המקצוע ומסייע לשמר את מקומה של ישראל בפיתוח הריפוי בעיסוק בארץ ובעולם.

אודות התכנית

כחלק מתכנית הדוקטורט נדרשים/ות הסטודנטים/ות ללמוד קורסים בהיקף של 12 נקודות זכות, מתוכם 4 נקודות זכות של קורסי חובה (סמינר דוקטורנטים חלק א' וחלק ב'). הקורסים מכוונים להרחבת הידע והקניית כלים הנחוצים לביצוע מחקרם/ן. קודם הרישום נדרשים/ות המועמדים/ות לקבל אישור של מנחה אחד/ת או יותר להסכמה להנחייה וכן נושא ברור לתזה. הפיקוח על הסטנדרטים האקדמיים נעשה על ידי מינוי ועדה מלווה לכל סטודנט/ית במהלך עבודתו/ה על המחקר. תקופת הזמן הממוצעת הנדרשת להשלמת תזה לתואר דוקטור היא 5 שנים.
בנוסף, קיים בבית הספר מסלול דוקטורט ישיר. מסלול זה מאפשר לסטודנטים/ות מצטיינים/ות להמשיך באופן ישיר מלימודי התואר השני ללימודי דוקטורט, ללא צורך בהצגת תזה של תואר המוסמך. בשנה השנייה ללימודי המאסטר שלהם, סטודנטים/ות אלה נדרשים/ות לעבור בחינה בעל-פה אשר מעניקה להם את התואר השני. לאחר מכן, הם נדרשים/ות לעבור בחינה נוספת בה הם מציגים תכנית של הצעת המחקר לעבודת הדוקטורט. במידה והסטודנטים/ות עוברים/ות את שתי הבחינות, ניתן להם אישור להמשיך ללימודי הדוקטורט. סטודנטים/ות במסלול הדוקטורט הישיר נדרשים להשלים 32-33 נקודות זכות של המסלול המחקרי בתואר המוסמך, בנוסף ל-12 נקודות הזכות של לימודי הדוקטורט.

פירוט הקורסים

את הקורסים הנלמדים ניתן למצוא באתר השנתון של האוניברסיטה העברית

תנאי קבלה

הקריטריונים לקבלה לבית הספר לריפוי בעיסוק לתכנית לימודי תואר דוקטור:
  1. תואר שני מחקרי בריפוי בעיסוק או בתחום ידע אחר הקשור לכך, מהאוניברסיטה העברית או כל אוניברסיטה מוכרת אחרת.
  2. ציון סופי ממוצע של לפחות 85 בלימודי התואר השני.

מידע על מלגות

את המידע לגבי המלגות ניתן למצוא באתר המלגות של האוניברסיטה העברית

נהלי הרשמה

פרטים לגבי הרשמה באתר הרשות לתלמידי מחקר

בעלי תפקידים

פרופ' נעמי ויינטראוב - ראש ביה"ס ויו"ר התוכנית ללימודים מתקדמים
גב' קרן איבגי - מנהלת אדמיניסטרטיבית, רכזת ויועצת לענייני סטודנטים
גב' אורנה נחמיה - מזכירות תלמידים ואדמיניסטרציה
גב' רויטל וינברנד - מזכירות כללית

יצירת קשר

פרופ' נעמי וינטראוב
טל': 02-5880275
קרן איבגי
טל': 02-5881008
אורנה נחמיה
טל': 02-5880294
רויטל וינברנד
טל': 02-5880286
×